fbpx

Wiosenne porządki w naszym IOP (Interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnym) w Otwocku – dziękujemy wszystkim, którzy się w to włączyli!

Warto zobaczyć filmik jak działają 🙂

IOP jest unikalnym w skali kraju i jedynym w województwie mazowieckim ośrodkiem interwencyjnym, przyjmującym noworodki i niemowlęta w nagłych sytuacjach kryzysowych, pozbawionych czasowo lub trwale opieki rodziców. Jego działalność służy ochronie najmłodszych dzieci przed negatywnymi skutkami sieroctwa.

 

Nadrzędnym celem IOP jest jak najszybsze przywrócenie dzieciom rodziny poprzez:

  • umożliwienie powrotu do rodziców biologicznych,
  • powierzenie rodzinie adopcyjnej lub zastępczej.

Informacja „jak pomóc” tutaj: https://adopcja.org.pl, a więcej o fundacji: https://adopcja.org.pl/o-nas.

Drodzy Przyjaciele, Równolegle z pracami w ogrodzie ruszył również remont betonowego tarasu przed wejściem do ośrodka. W pierwszym etapie, rękami naszych wolontariuszy, udało się odświeżyć elewację oraz zrealizować prace porządkowe.

 

Dzięki wielkim sercom pracowników MP COMPANY znowu stanęły kolorowe ozdoby i zawisły uśmiechnięte buźki na ścianach. Natomiast o to, aby nie zabrakło energii naszym wolontariuszom zadbała Piekarnia Putka.

 

Dziękujemy wszystkim partnerom zaangażowanym w projekt!

 

A teraz trzymajcie kciuki za dobrą pogodę, aby można było położyć nawierzchnię na tarasie i aby dzieci mogły wyjść po wielu miesiącach z budynku i spędzić Dzień Dziecka w bezpiecznych warunkach na zewnątrz.

 

Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy!

Facebook
Instagram
Skip to content