fbpx

POZOSTAŁE PROGRAMY

FASADA

FASADA

FASADAPunkt diagnostyczno-konsultacyjny FASada został powołany przez Fundację Rodzin Adopcyjnych w Warszawie, w odpowiedzi na potrzeby rodzin, wychowujących dzieci po prenatalnej ekspozycji na alkohol. Pracujemy w zespole: lekarz pediatra-neurolog dziecięcy,...

czytaj dalej
Program POMOC RODZINOM

Program POMOC RODZINOM

W ramach tego programu Fundacja stara się wspierać rodziny adopcyjne, zastępcze (w tym pogotowia rodzinne, rodzinne domy dziecka) oraz rodziny naturalne w sytuacjach kryzysowych, zagrażających odebraniem dzieci.

Organizujemy dla dzieci z powyższych rodzin rzeczową pomoc świąteczną, pomoc w pokryciu kosztów psychoterapii, leczenia psychiatrycznego, diagnozy dzieci, leczenia, rehabilitacji, zajęć wyrównawczych. Czasem pomoc dotyczy wręcz pokrycia kosztów opału na zimę lub opłat za mieszkanie i żywność.

czytaj dalej
Grupy wsparcia dla rodzin adopcyjnych i zastępczych

Grupy wsparcia dla rodzin adopcyjnych i zastępczych

W Fundacji prowadzonych jest obecnie siedem grup wsparcia dla rodziców adopcyjnych i zastępczych. Łącznie uczestniczy w nich ponad 60 osób, wychowujących ok 90 dzieci. Spotkania dla każdej grupy odbywają się w siedzibie Fundacji, średnio jeden raz w miesiącu. Dwie grupy spotykają się w godzinach porannych, pięć grup – w godzinach wieczornych. Członkowie grup dobierani są wg wieku wychowywanych dzieci, np. grupa dla rodziców nastolatków, grupa dla rodziców dzieci młodszych (adoptowanych w niemowlęctwie) itd.

czytaj dalej
Facebook
Instagram
Skip to content