FASada

Punkt diagnostyczno-konsultacyjny FASada został powołany przez Fundację Rodzin Adopcyjnych w Warszawie, w odpowiedzi na potrzeby rodzin, wychowujących dzieci po prenatalnej ekspozycji na alkohol.

Pracujemy w zespole: lekarz pediatra-neurolog dziecięcy, psychologowie, pedagodzy, terapeuta Integracji Sensorycznej, fizjoterapeuta, neurologopeda, konsultanci diagnostyczni FASD. Współpracujemy z lekarzem psychiatrą dzieci i młodzieży.

Diagnozujemy, organizujemy i prowadzimy szkolenia na temat FASD i problemów współwystępujących, udzielamy konsultacji w w/w zakresie.

Nasz zespół przygotowywał się do pracy przez 3 lata, odbywając szkolenia i warsztaty z zakresu diagnozy FASD, planowania terapii i opieki nad dzieckiem i rodziną oraz uczestnicząc w licznych konferencjach, dotyczących problematyki zaburzeń rozwojowych u dzieci.

Diagnozujemy przy użyciu 4-Cyfrowego Kwestionariusza FASD.

Nasze atuty to: praktyka w zakresie rozpoznawania FASD u bardzo małych dzieci (zespół FASady od kilku lat pracuje z malutkimi dziećmi w Interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnym w Otwocku) oraz osobiste doświadczenie rodziców adopcyjnych, wychowujących dzieci z FAS/FASD będących członkami naszego Zespołu.

Proponujemy rodzinom opiekę długofalową, wskazując termin konsultacji kontrolnych, aby indywidualny plan terapeutyczny modyfikować zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami pacjentów.

Przyjmujemy rodziny adopcyjne, zastępcze i biologiczne.

Kontakt:
Punkt Diagnostyczno-Konsultacyjny „FASada”
ul. Płatnicza 83 01-827 Warszawa

www.fasada.org.pl
biuro@fasada.waw.pl


Nasi Sponsorzy
medicover studio powiat otwocki kulczyk advertis kluczyk vertes obag tarkett magdalena everspace medicover rena medicover senior paszkiewicz action unocom noti logo synevo newmor lighteffect colliers domotwock wapol

Kontakt

Fundacja Rodzin Adopcyjnych

Adres
ul. Płatnicza 83, 01-827 Warszawa
Email
E-mail: fundacja@adopcja.org.pl
Telefon
Tel: 603 771 400

O nas

Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP) jest unikalnym w skali kraju i jedynym w województwie mazowieckim ośrodkiem interwencyjnym, przyjmującym noworodki i niemowlęta w nagłych sytuacjach kryzysowych, pozbawionych czasowo lub trwale opieki rodziców. Jego działalność służy ochronie najmłodszych dzieci przed negatywnymi skutkami sieroctwa.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Vertes Design