Wolontariat

Wolontariusze to ludzie pracujący z pasją, bez reszty oddający się pracy na rzecz drugiego człowieka. Wolontariusz to każda osoba fizyczna, która dobrowolnie, ochotniczo i bez wynagrodzenia wykonuje świadczenia na rzecz organizacji i instytucji oraz osób indywidualnych, wykraczając poza więzi koleżeńsko-rodzinne.

Wolontariat w IOP:

Maluchy czekając na rodziców, potrzebują indywidualnego kontaktu z dorosłym – przytulania, noszenia, zabawy i dużo uśmiechu. Ponadto zadaniem wolontariusza jest przewijanie, karmienie i wychodzenie na spacery z dziećmi.

Wolontariuszem może zostać osoba pełnoletnia, która posiada zaświadczenie o niekaralności, książeczkę zdrowia dla celów sanitarno – epidemiologicznych i zaświadczenie o braku przeciwwskazań do pracy z dziećmi od lekarza internisty (lub lekarza medycyny pracy lub innego specjalisty).

Wolontariusze podpisują porozumienie o współpracy.

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu telefonicznego z Panią Agatą Paczuską (22) 779 48 38 (w każdy czwartek 10 – 14).


WAŻNE:

Serdecznie odradzamy podjęcie pracy wolontariusza w IOP wszystkim osobom które są w trakcie szkolenia i kwalifikacji na rodziców adopcyjnych lub zamierzają przystąpić do takiego szkolenia w najbliższym czasie. Praca w Ośrodku często powoduje związanie się emocjonalne z dzieckiem/dziećmi. Może to w przyszłości zaburzyć nawiązanie prawidłowej relacji przywiązaniowej z dzieckiem przysposobionym do własnej rodziny.


„Bardzo chciałam oddać się jakiejś słusznej sprawie. I w IOP znalazłam swoje miejsce. Mam jednak poczucie, że dostaję znacznie więcej, niż daję. Tym dzieciom tak niewiele trzeba. Gdy płaczą, to wiadomo, że chodzi tylko o to, żeby wziąć je na ręce. Chciałbym móc bywać tu jak najczęściej, bo te dzieciaki są świetne. Dają mi mnóstwo energii!”

Dorota Frontczak


„Gdy się z kimś dzielę, czuję radość. Niezależnie czy to moja wiedza, czas czy pieniądze.”

Krysia Dzieduszycka


„Uwielbiam dzieci i bardzo brakuje mi maluchów w rodzinie. Moja córka ma już 20 lat, wnuków brak, więc szukałam dzieciaków poza rodziną. Najpierw byłam wolontariuszką w domu dziecka. Ale to innego rodzaju zaangażowanie, bo problemy – tak jak dzieci, są tam dużo większe. Tu w IOP po prostu odpoczywam.”

Agata Smolińska


„Ludzie litują się nad pieskami w schroniskach, a ja zobaczyłam w ośrodku coś gorszego. Dzieci leżące w osobnych łóżeczkach same. W IOP jest schludnie i kolorowo, ale nie ma tego najważniejszego – zachwytu nad nowonarodzonym dzieckiem. Akurat byłam świeżą babcią i ciągle porównywałam to, ile mój wnuczek dostaje głasków i pocałunków… Musiałam zostać wolontariuszem. Okazało się to w miarę proste.”

Małgorzata Felicka


Wszystkim zaangażowanym Wolontariuszom serdecznie dziękujemy. Słowo „dziękuję” nie oddaje wdzięczności za to, co dajecie dzieciom czekającym na rodzinę. Niech dobro ofiarowane maluchom wróci do Was, gdy będziecie tego najbardziej potrzebowali.

Wolontariat inny:

Istnieje także druga forma wolontariatu dla naszej Fundacji. Szukamy osób chętnych do pomocy przy organizacji wydarzeń i imprez niezbędnych do pozyskiwania funduszy.

Do współpracy zapraszamy także m.in. grafików, fotografów etc., którzy swoją pracą chcieliby wesprzeć nasze działania.

Kontakt: kinga.blaszczyk@adopcja.org.pl; tel. 506 380 574


Nasi Sponsorzy
medicover studio powiat otwocki kulczyk advertis kluczyk vertes obag tarkett magdalena everspace medicover rena medicover senior paszkiewicz action unocom noti logo synevo newmor lighteffect colliers domotwock wapol

Kontakt

Fundacja Rodzin Adopcyjnych

Adres
ul. Płatnicza 83, 01-827 Warszawa
Email
E-mail: fundacja@adopcja.org.pl
Telefon
Tel: 603 771 400

O nas

Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP) jest unikalnym w skali kraju i jedynym w województwie mazowieckim ośrodkiem interwencyjnym, przyjmującym noworodki i niemowlęta w nagłych sytuacjach kryzysowych, pozbawionych czasowo lub trwale opieki rodziców. Jego działalność służy ochronie najmłodszych dzieci przed negatywnymi skutkami sieroctwa.

Więcej

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Vertes Design