HISTORIA

Fundację Rodzin Adopcyjnych powołaliśmy do życia w listopadzie 1997 roku. Jest ona samodzielnym podmiotem prawnym (Nr KRS: 0000151113, Regon 012809577). Od kwietnia 2004 roku posiada status organizacji pożytku publicznego.

Fundatorami była grupa rodziców adopcyjnych, którzy przyjęli osierocone dzieci do swoich rodzin. Doświadczyliśmy  różnicy między adoptowaniem kilkutygodniowego niemowlęcia, a kilkuletniego wychowanka domu dziecka. Zrozumieliśmy także, jak ważna jest dla tych dzieci szybka diagnoza i natychmiast podjęte leczenie oraz jak najszybsze umieszczenie w rodzinie biologicznej, adopcyjnej lub zastępczej. Swoją wiedzą i doświadczeniem chcieliśmy podzielić się z małżeństwami, które oczekiwały na adopcję oraz rodzicami już po przyjęciu dziecka do domu. Jednak zawsze  najważniejszym celem wszystkich naszych działań było uchronienie małych dzieci przed umieszczeniem w domu dziecka i jak najszybsze powierzenie rodzinie.

Od 2015 objęliśmy pomocą także rodziców adopcyjnych i zastępczych, którzy zgłaszali się do Fundacji z różnorodnymi wątpliwościami i problemami. Uruchomiliśmy projekt pomocy rodzinom w formie grup wsparcia, szkoleń i warsztatów.

W 2015 założyliśmy „Punkt diagnostyczno-konsultacyjny FASada”, którego zadaniem jest diagnostyka w kierunku FASD, wsparcie dla rodzin i szkolenia.

Państwo Maria i Stefan Bramscy- pomysłodawcy założenia IOP
Andrzej Janowski- pierwszy Prezes Fundacji
Wojciech Pytel- obecny Prezes Fundacji

 


Nasi Sponsorzy
medicover studio powiat otwocki kulczyk advertis kluczyk vertes obag tarkett magdalena everspace medicover rena medicover senior paszkiewicz action unocom noti logo synevo newmor lighteffect colliers domotwock wapol

Kontakt

Fundacja Rodzin Adopcyjnych

Adres
ul. Płatnicza 83, 01-827 Warszawa
Email
E-mail: fundacja@adopcja.org.pl
Telefon
Tel: 603 771 400

O nas

Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP) jest unikalnym w skali kraju i jedynym w województwie mazowieckim ośrodkiem interwencyjnym, przyjmującym noworodki i niemowlęta w nagłych sytuacjach kryzysowych, pozbawionych czasowo lub trwale opieki rodziców. Jego działalność służy ochronie najmłodszych dzieci przed negatywnymi skutkami sieroctwa.

Więcej

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami

© 2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Vertes Design