Aktualności
 
Władze fundacji
Historia fundacji
Statut
Sprawozdania
Partnerzy Fundacji
 
Archiwum

2016-12-22 - Podziękowania2016-11-30 - Ruszamy z III edycją "NIE BĄDŹ SKNERA, KUP PAMPERA"

UWAGA, UWAGA !Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, więc może warto by zrobić coś dobrego? Pomóc tym najbardziej potrzebującym?


Ruszamy z III edycją "NIE BĄDŹ SKNERA, KUP PAMPERA"!

W tym roku zbieramy m.in. dla :

Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego (IO) w Otwocku – miejsce, gdzie podopiecznymi są Noworodki i Niemowlęta. Dzieci niechciane, pozostawione po urodzeniu w szpitalu, w oknach życia, odebrane rodzicom na skutek interwencji sądu lub policji, przyniesione dobrowolnie przez rodziców

Jak pomagamy?

1. Można przeznaczyć dowolną kwotę pieniężną na konto: Bank Millennium S.A. PL 10 1160 2202 0000 0000 6084 1643 – prosimy o wpisywanie w tytule nazwy naszej akcji.

2. 1% podatku – jest to bardzo ważne!!!!! Nic nas to nie kosztuje, a dla podopiecznych z IOP to bardzo wiele! KRS NR: 0000151113

No i czas na pkt 3….. to MY

3. „NIE BĄDŹ SKNERA, KUP PAMPERA”

Zbieramy:
- pampery w rozmiarach 2, 3, 4, 4+, 5, 6
- pieluchomajtki SENI KIDS JUNIOR , SENI KIDS JUNIOR EXTRA , SUPER SENI PLUS (rozmiary XS, S, M), PREMIO NATURA JUNIOR
- chusteczki nawilżające
- obiadki deserki dla dzieci (rozdrobnione / bez kawałków) ;
- kaszki dla niemowląt
- podkłady higieniczne
- kosmetyki pielęgnacyjne dla niemowląt
- chemia dla niemowląt (proszki do prania, płyny do płukania).

Są to rzeczy ogólnie dostępne, m.in. we wszystkich drogeriach, ale również supermarketach lub zwykłych niedużych sklepach. Nikogo do charytatywności nie zmuszamy. Pomaga ten, kto chce i w jakiej skali mu odpowiada. Można wydać niecałe 3zł na słoiczek, można kupić więcej.

KAŻDA POMOC JEST CENNA!

GDZIE DOSTARCZYĆ?

1. JÓZEFÓW
- Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, ul.Wyszyńskiego 1 w godz. pn-pt -11.00-19.00, sob-nd 14.00-19.00;
- Kawiarenka „Akuku” ul. Błękitna 1a, w godz. pn-pt -11.00-19.00;

2. OTWOCK
-PMDK, ul. Poniatwoskiego 10 w godz pn-sob 06.00 – 22.00, nd 06.00-17.00;
- Fundacja „Moja Nadzieja”, ul. Andriollego 40/16 w godz. pn-pt 15.00-20.00;

3. ŚWIDER
- Patkowe Przedszkole, ul. Ostrowska 2 w godz. pn-pt 6.30-19.00;

4. W-WA FALENICA
- Kinokawiarnia „Stacja Falenica”, ul. Patriotów 44 a w godz. pn-pt 8.00-21.00, sob-nd 10.00-22.00;

5. W-WA MIĘDZYLESIE „Cafe Peron”, ul Patriotów 303 w godz. pon-sob 8.00-23.00,nd 9.00-22.00.

To główne punkty zbiórki. O innych na bieżąco informujemy na naszym wydarzeniu !

Jeśli organizujesz wewnętrzną zbiórkę, potrzebujesz pomocy w transporcie rzeczy lub potrzebujesz więcej informacji dzwoń pod nr 506-380-574 (Kinga Błaszczyk), 500-313-033 (Paulina Stepków), lub 502-22-77-90 (Patrycja Jakubiak).

Formuła się nie zmieniła, pamiętajcie więc aby wrzucić swoje zdjęcie z zakupionymi produktami na tablicę wydarzenia

ZAWSZE WARTO POMAGAĆ!2016-09-24 - Zbiórka w trakcie Maratonu Zumby

W sobotę, 24 września odbyła się ZBIÓRKA PUBLICZNA na rzecz naszej Fundacji w trakcie Maratonu Zumby, organizowanym w Galerii Bemowo. Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom wrzucającym do puszek, interesującym się działalnością Fundacji, pytającym o dzieci z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego, przyszłym wolontariuszom. Uzbieraliśmy łącznie 711 złotych.

Dziękujemy również Dyrekcji Galerii Bemowo oraz Agencji EMGrupa za organizację całej imprezy. Serdecznie dziękujemy Galerii za darowiznę w wysokości 2000 zł na rzecz naszych podopiecznych. Cieszymy się, że mieszkańcy Bemowa mieli okazję poznać i porozmawiać o działaniach naszej Fundacji.2016-09-21 - Maraton Fitness - Przyjdź, zatańcz i wesprzyj naszą Fundację!

Już 24 września w godzinach od 13:00 do 19:00 w Centrum Handlowym Galeria Bemowo odbędzie się maraton fitness. Podczas wydarzenia przeprowadzimy ZBIÓRKĘ PUBLICZNĄ na rzecz dzieci z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego. „Maraton fitness w dobrej sprawie” to impreza, zorganizowana przy współpracy bemowskich klubów fitness: Kajalis - zumba i taniec oraz Soul&Base Dance School.PROGRAM:

13:00 – 13:45 –ZUMBA KIDS
Prowadzący: Natalia Krzemieńska oraz team Kajalis

14:00 – 14:45 – HIP HOP KIDS
Prowadzący: Patrycja Lenjert, Szkoła Tańca Soul and Dance

15:00 – 15:45 – ZUMBA FAMILY
Prowadzący: Natalia Krzemieńska, Kajalis

16:00 – 18:30 – MARATON ZUMBY
Prowadzący: Team Kajalis, Natalia Krzemieńska, Natalia Kwiatek, Klaudia Kocot

Osoby zainteresowane i kochające dzieci zapraszamy do stoiska Fundacji Rodzin Adopcyjnych, gdzie będzie można dołączyć do ZBIÓRKI, poznać działalność naszej Fundacji, zasięgnąć informacji na temat adopcji.2016-04-01 - Spotkanie autorskie z Magdaleną Modlibowską

W najbliższy poniedziałek, 4 kwietnia, w Warszawie, odbędzie się spotkanie autorskie z Magdaleną Modlibowską, która napisała "Księgę adoptowanego dziecka". Serdecznie zachęcam do przybycia i refleksji nad tym, w którym miejscu procesu jawności adopcji znajduje się moja rodzina. To ważny temat dla wszystkich rodziców adopcyjnych, wracający wciąż w naszych rozmowach, w grupach wsparcia. Serdecznie zachęcam - Iza Ratyńska2016-04-01 - Akademia Świadomego Rodzica Fundacji Ernst&Young

Serdecznie zachęcam wszystkich rodziców adopcyjnych i zastępczych do udziału w Akademii Świadomego Rodzica Fundacji Ernst&Young, która właśnie prowadzi rekrutację do kolejnej edycji programu.
Jest to bezsprzecznie najwartościowsze szkolenie dla rodziców, wychowujących dzieci przyjęte i próbujących zrozumieć własne reakcje w kontakcie z nimi. Nasze rodzicielstwo jest inne niż naturalne, poszerzajmy więc wiedzę i nabywajmy umiejętności potrzebnych do zapewnienia naszym dzieciom najlepszych warunków do rozwoju.

Więcej na: http://www.ey.com/PL/pl/About-us/Corporate-Responsibility/Fundacja-Pomoc-psychologiczna2016-03-16 - Spot fundacji w kinach sieci Multikino!

Dzięki współpracy z siecią Multikino spot Fundacji Rodzin Adopcyjnych od 18 marca do 7 kwietnia br. będzie wyświetlany we wszystkich 33 multipleksach w 27 miastach w Polsce. Cieszymy się, że z informacją o naszej działalności będziemy mogli dotrzeć do widzów sieci Multikino. Mamy nadzieję, że dzięki tej współpracy w tym roku więcej osób przekaże 1% podatku dla Fundacji Rodzin Adopcyjnych.

 2016-03-10 - Spotkanie z autorką Magdaleną Modlibowską

Zapraszamy na spotkanie z autorką Magdaleną Modlibowską 13 kwietnia 2016 o godz. 18:00 w Ośrodeku Adopcyjnym TPD, ul. Lenartowicza 14 w Krakowie.2016-02-26 - Premiera książki

Z radością informujemy o premierze „Zaburzeń przywiązania u dzieci i młodzieży”. Książka jest już dostępna jest tutaj.2016-02-24 - Patronat Fundacji Rodzin Adopcyjnych

Pod patronatem naszej Fundacji, nakładem Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, pod koniec lutego 2016 ukaże się książka Zaburzenia przywiązania u dzieci i młodzieży. Poradnik dla terapeutów, opiekunów, pedagogów autorstwa Chrisa Taylora.

Książka stanowi cenne źródło praktycznych informacji dla osób opiekujących się dziećmi, które doświadczyły traumy, przemocy czy zaniedbania – w tym dla opiekunów zastępczych i pracowników ośrodków opiekuńczo-wychowawczych – oraz dla wspierających te osoby specjalistów: pedagogów, psychologów i terapeutów. Autor wyjaśnia, czym jest przywiązanie, oraz opisuje jego różne style. Tłumaczy, w jaki sposób wczesne doświadczenia wpływają na życie dzieci i młodzieży, a także jak zrozumienie tego wpływu może pomóc opiekunom. Opisuje metody sprawowania opieki i czynniki podtrzymujące proces zdrowienia oraz podpowiada, jak wzmocnić poczucie bezpieczeństwa dziecka czy dostrzec w trudnościach i konfliktach szansę na interwencję terapeutyczną.

Przedstawiony w książce model opieki terapeutycznej opiera się na założeniu, że codzienne doświadczenia dziecka same w sobie powinny mieć charakter terapeutyczny, a wspieranie procesu zdrowienia wpisane jest w relacje, które stanowią istotę codziennego życia. Sposób organizacji tego życia ma zaś znaczenie terapeutyczne. Tworząc bezpieczne miejsce, w którym możliwe jest rozpoczęcie podnoszenia się po traumie z wczesnego dzieciństwa, opiekunowie sprzyjają powstawaniu w umyśle wychowanków spójnego obrazu emocjonalnych więzi.

Serdecznie polecamy!!!

http://www.gwp.pl/14973,zaburzenia-przywiazania-u-dzieci-i-mlodziezy-poradnik-dla-terapeutow-opiekunow-i-pedagogow.html2016-01-06 - Spotkania Grup Wsparcia

W następnym tygodniu rozpoczynamy spotkania Grup Wsparcia rodziców adopcyjnych i zastępczych w roku 2016. Jest już siedem takich grup rodziców, wychowujących dzieci w różnym wieku. Dzielimy się na nich swoimi sukcesami i troskami, a czasem zdobywamy nową wiedzę, pozwalającą nam lepiej rozumieć nasze dzieci. Zapraszamy osoby, które czują potrzebę rozmowy z innymi rodzinami adopcyjnymi lub zastępczymi!!! Prosimy o kontakt pod numerem 603 771 400 lub mailowo fundacja@adopcja.org.pl.

2015-12-28 - Mikołajkowy tydzień w InformalKitchen

W dniach od 30.11 do 06.12 restauracja prowadziła akcję charytatywną pt.: MIKOŁAJKOWA PIZZA. Goście mogli wybrać pizzę z dowolnymi trzema składnikami w promocyjnej cenie. Z każdej zakupionej Mikołajkowej Pizzy Restauracja przeznaczyła symboliczną „złotówkę” na „Fundację Rodzin Adopcyjnych". Zebrano kwotę 1 000 zł. Serdecznie dziękujemy za wspaniałą inicjatywę i pomoc !!! Właścicielom, pracownikom i wszystkim gościom InformalKitchen życzymy Szczęśliwego Nowego Roku 2016.
Warto odwiedzić Restaurację, w której goście wolą dawać, niż dostawać prezenty!2015-12-23 - Życzenia Świąteczne
2015-12-21 - WŁĄCZ SIĘ DO AKCJI CHARYTATYWNEJ KUP KALENDARZ KRAINY MLEKIEM I MIŁOŚCIĄ PŁYNĄCEJ

Włączając się do akcji PIER(W)SI DO POMOCY! i kupując Kalendarz KRAINA MLEKIEM I MIŁOŚCIĄ PŁYNĄCA wspierasz noworodki i niemowlęta z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego (IOP) Fundacji Rodzin Adopcyjnych w Otwocku. Każda złotówka ze sprzedaży kalendarzy zostanie przekazany na rzecz podopiecznych Ośrodka.

WSPÓLNIE ZADBAJMY O NAJMŁODSZYCH!
Kalendarze KRAINY MLEKIEM I MIŁOŚCIĄ PŁYNĄCEJ można zakupić w sklepach internetowych, jak również punktach stacjonarnych.

MEDELA POLSKA
ul. Lewinowska 8, Warszawa
Godziny otwarcia: Poniedziałek – Piątek 8-16
www.medela.pl

MUPPET SHOP
ul. Kazimierzowska 43, Warszawa
Godziny otwarcia: Poniedziałek – Piątek 10-18, Sobota 10-15
www.muppetshop.pl

BUTIK MonCziCzi (Pasaż pod Orłem)
ul. 11 Listopada 60-62,Bielsko Biała
Godziny otwarcia: Poniedziałek – Piątek 10 - 17, Sobota 10 – 13
www.moncziczi.pl

Cena kalendarza: 29,90 zł + koszty przesyłki
Więcej informacji: www.mlekiemimiloscia.pl

Kalendarz jest własnością charytatywnego projektu fotograficznego Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca, którego ideą jest promowanie wśród kobiet naturalnego karmienia piersią. Inicjatorkami projektu Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca są dwie fotografki: Agnieszka Dziduszkiewicz oraz Paula Walczak, które postanowiły zachęcić polskie kobiety do promowania karmienia piersią. Łącząc swoją pasję do fotografii z tym, co naturalne i bliskie sercu każdej kobiety, której dane jest lub było karmić swoje dziecko piersią, postanowiły stworzyć projekt, który zachęci Kobiety – Mamy do karmienia naturalnego oraz pokaże, że karmienie piersią ma pełne prawo istnieć w przestrzeni publicznej.

Patronat nad projektem objęli: TVN oraz Dzień dobry TVN
Działania projektu Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca wpierają: Medela Polska – lider w zakresie rozwiązań wspomagających karmienie naturalne oraz Muppet Shop – dystrybutor wysokiej jakości tekstyliów, mebli, zabawek, akcesoriów oraz produktów dla dzieci.

Zobacz wydarzenie na Facebooku     Pobierz PDF

2015-12-04 - Księga Adoptowanego Dziecka – wyjątkowy prezent dla rodziców adopcyjnych i ich dzieci

Księga Adoptowanego Dziecka to pierwszy na polskim rynku album, w którym przyszli i aktualni rodzice adopcyjni mogą opisywać swoją drogę do rodzicielstwa. Księga umożliwia przekazanie motywacji, emocji: można opisać wspomnienia, wklejać pamiątki, zdjęcia i w ten sposób powoli przygotowywać pierwszy prezent dla nowego członka rodziny. Księga Adoptowanego Dziecka to prezent, który zostanie z dzieckiem na całe życie. „To buduje tożsamość dziecka, rodziców, rodziny. Dla dziecka adoptowanego szczególne znaczenie ma dodatkowo poczucie, że było wyczekiwane, że ktoś starał się, aby zostać JEGO i tylko JEGO rodzicem” – mówi autorka Magdalena Modlibowska

Księga Adoptowanego Dziecka to wyjątkowy dar również dlatego, że z tak wypełnionego wspomnieniami dzieła rodziców będą mogły korzystać nawet późniejsze pokolenia.

Księga jest wyjątkową pomocą w budowaniu odpowiedzi na nieuniknione pytanie dziecka adopcyjnego: kim jestem? To propozycja dla wszystkich, którzy chcą ułatwić ten moment zarówno sobie, jak i swojemu dziecku.

Zobacz reklamę
 


2015-11-08 - Karty Świąteczne

Serdecznie zachęcamy do udziału w naszej corocznej Akcji Dobroczynne Karty Świąteczne, realizowanej wspólnie z Firmą Kartalia. Kupując te piękne karty (zarówno osoby prywatne, jak i firmy), wspieracie Państwo naszą Fundację. Taka informacja jest wydrukowana na każdej karcie. W dobie mediów elektronicznych warto wyróżnić się wysyłając papierową kartę świąteczną.  


2015-09-10 - Kup Kluczyk do Szczęścia i podaj dalej dobrą energię!Kochani! Coś tak niesamowitego spotyka nas pierwszy raz!!!! Firma Jubilerska SAVICKI przelewa na nasze konto 100% ze sprzedaży każdego kluczyka!!!!!

Już sprzedano 13 szczęśliwych sztuk;))))
Zachęcamy wszystkie osoby, którym bliskie są maluszki z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku, by włączyły się w akcję obdarowywania szczęściem swoich bliskich. "TO DZIAŁA" - zapewnia Magdalena Różczka , która wspiera akcję i przekazuje pozdrowienia wszystkim, którzy kupią kluczyki.

Wejdź KONIECZNIE na stronę: http://savicki.pl/kluczyki


2015-08-15 - Podziękowana

Serdecznie dziękujemy pracownikom Firmy MEDTRONIC, którzy podarowali przybory szkolne i ubrania sportowe dzieciom z rodzinnych domów dziecka, z zawodowej rodziny zastępczej i z rodziny zastępczej spokrewnionej. To naprawdę ogromna pomoc dla rodziców zastępczych i wielka radość dla dzieci. Dziękujemy !!!!2014-12-08 - Szkolenia dotyczące FASD

W październiku i listopadzie 20014 roku odbyły się dwa szkolenia dotyczące dzieci z FASD:  MALUTKIE DZIECKO Z PODEJRZENIEM FASD (dla profesjonalistów pracujących z dziećmi po prenatalnej ekspozycji na alkohol, m.in. dla całego personelu Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku) oraz FORUM RODZICÓW FASCYNUJĄCYCH DZIECI (dla rodziców adopcyjnych  i zastępczych), zorganizowane w ramach projektu finansowanego ze środków Fundacji Batorego, z funduszu Urygi-Nawarowskiego. Oba szkolenia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a wyniki ewaluacji wskazują na zadowolenie uczestników i chęć dalszego pogłębiania wiedzy z tego tematu.

Szkolenia odbyły się w siedzibie Szpitala Medicover, stąd nasze wielkie podziękowania dla Fundacji Medicover – szczególnie dla Pana Prezesa Marcina Radziwiłła i Joanny Archackiej. Dziękujemy za pomoc przy organizacji szkoleń - za finansowanie wynajęcia sali konferencyjnej oraz materiałów promocyjnych.
2014-10-06 - Zapraszamy na szkolenia! - AKTUALIZACJA

Listy uczestników na szkolenia dotyczące FASD, planowane na październik i listopad 2014 r. zostały już zamknięte.
Dziękujemy za zainteresowanie.


2014-09-16 - Zapraszamy na szkolenia!

Zapraszamy na szkolenia, których celem jest pogłębianie wiedzy o zaburzeniach typu FASD (Fetal Alcohol Spectrum Disorder – Spektrum Poalkoholowych Wrodzonych Zaburzeń Rozwojowych), pomoc i wsparcie dla osób opiekujących się i pracujących z dziećmi z FASD i FAS.2014-09-05 - Zaproszenie do grupy wsparcia

Serdecznie zapraszam do kontaktu rodziców adopcyjnych, którzy czują potrzebę wsparcia i rozwoju w tematyce wychowania dzieci przysposobionych. W naszej Fundacji prowadzimy grupy wsparcia/rozwojowe dla rodziców, na których zgłębiamy tematy dla nas ważne. Jak dotąd obejmowały one m.in. następujące zagadnienia:

 • Kiedy rodzina adopcyjna wymaga wsparcia?
 • Akceptacja przyjętego dziecka przez małżonków – podobieństwa i różnice.
 • Relacje małżeńskie po adopcji.
 • Przywiązanie w adopcji.
 • Skutki prenatalnej ekspozycji dziecka na alkohol.
 • Nasz stosunek do rodziny pochodzenia przyjętego dziecka.
 • Dobre rady dla rodziców adopcyjnych – wychowanie dzieci wg wskazówek dziadków i przyjaciół.
 • Akceptacja społeczna adopcji w Polsce.
 • Jawność adopcji – czy naprawdę rozumiem o co chodzi?
 • Czym się różni adopcja noworodka i dziecka starszego?
 • Wychowanie dziecka z przewlekłą traumą rozwojową.
 • Rekonstrukcja pozabezpiecznego stylu przywiązania.

Każda z grup spotyka się jeden raz w miesiącu, w siedzibie Fundacji, przy ul. Nowogrodzkiej 49.
Wszystkie osoby zainteresowane, zapraszam do kontaktu telefonicznego i umówienia się na spotkanie.
Mój nr: 603 771 400. Izabella Ratyńska


2014-08-11 - Zapraszamy na jubileusz 20-lecia Katolickiego Ośrodka AdopcyjnegoKATOLICKI OŚRODEK ADOPCYJNY oraz FUNDACJA RODZIN ADOPCYJNYCH pragnie serdecznie Państwa zaprosić na organizowany w dniu 13.09.2014 r. (sobota)


Jubileusz 20-lecia działalności Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego w Warszawie. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 dziękczynną Mszą Świętą odprawioną w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto k/Wyszkowa.

Zobacz zaproszenie


2014-05-13 - Kongres Rodzicielstwa Zastępczego- 16 czerwca 2014Nasza Fundacja należy do Koalicji na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej od początku Jej istnienia. W tym roku jesteśmy Partnerem Głównym II Kongresu Rodzicielstwa Zastępczego. Zapraszamy do wzięcia udziału. Proszę zwrócić uwagę na sesję, którą poprowadzi Betsy Keefer Smalley pt: „Przejście dziecka z rodziny zastępczej do rodziny adopcyjnej”. Jest to temat szczególnie ważny dla rodziców adopcyjnych przyjmujących dzieci starsze.

II Kongres Rodzicielstwa Zastępczego odbędzie się 16 czerwca 2014 roku w godzinach 9.00 – 16.30, w salach Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, ul. Szczęśliwicka 40, 02-353 Warszawa. Planujemy udział w nim blisko 400 rodziców zastępczych, przedstawicieli organizacji pozarządowych i specjalistów oraz 50 gości honorowych.

W tym roku poza sesją plenarną odbędą się także sesje równoległe, w czasie których będą poruszane m.in. problemy usamodzielnień, kwestie współpracy koordynatora z asystentem rodziny oraz zostaną pokazane dobre praktyki Organizatorów Rodzinnej Pieczy Zastępczej.

Wśród prelegentów znajdą się:

- Jacek Celebież-Tarabicki i Bogusława Porzezińska z MOPR Szczecin,
- Danuta Hryniewicz pedagog i psycholog,
- Betsy Keefer Smalley z Institute for Human Services Columbus, USA
- Arkadiusz Leżeński z Fundacji Robinson Crusoe,
- Irena Obiegły i Agnieszka Michalczuk-Nowak przedstawicielki Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Wodzisławiu Śląskim,
- Mirosław Sobkowiak z PCPR w Gostyniu i Stowarzyszenia „Dziecko”,
- Sylwester Soćko z warszawskiego Ośrodka Wspierania Rodzinnej Opieki Zastępczej PORT,
- Jolanta Zmarzlik z Fundacji Dzieci Niczyje,
- Mariola Zych-Walaszczyk z MOPS Jaworzno,
- usamodzielnieni wychowankowie pieczy zastępczej.

Udział w Kongresie wiąże się z kosztami. W przypadku członków organizacji zrzeszonych w Koalicji koszt wynosi 15 zł, dla pozostałych 30 zł.

Pobierz program II Kongresu Rodzicielstwa Zastępczego
Wypełnij Formularz zgłoszeniowy


Współorganizatorem Kongresu jest m.st. Warszawa. Partnerem głównym Fundacja Rodzin Adopcyjnych. Organizacje Kongresu wspiera również Towarzystwo Nasz Dom i akcja www.pomaganietoniewodylanie.pl
2014-03-21 - Nowy samochód do przewozu dzieci z IOP

Marka Castrol obdarowała nas wspaniałym, nowiutkim samochodem do przewozu dzieci z IOP. Dziękujemy Darczyńcom, ale też p. Dorocie Staszewskiej-Kumiszcze, że obdarzyła nas takim zaufaniem.

Pozdrawiamy wiosennie,
Dorota Polańska, wszyscy pracownicy IOP i oczywiście dzieci
 


2014-03-07 - Bal Charytatywny - podziękowania
W imieniu wszystkich maluszków z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku serdecznie dziękujemy organizatorom Balu Charytatywnego na rzecz naszej Fundacji. Dziękujemy szczególnie Magdalenie Różczce oraz Firmie Ence Pence za ogrom wysiłku, poświęcony czas i wielkie zaangażowanie. Dziękujemy współprowadzącemu Bal - Szymonowi Majewskiemu i wszystkim gwiazdom, które zaszczyciły go swoją obecnością – Pawłowi Małaszyńskiemu, Soni Bohosiewicz, Beacie Sadowskiej, Darii Widawskiej
i innym. Serdeczne podziękowania dla Telewizji Rodziców Happytv.pl za nagranie wspaniałych wywiadów. Dziękujemy również wszystkim gościom oraz osobom licytującym nagrody i biorącym udział w loterii. Każde kolejne dziecko, które wychodzi od nas do domu, niech będzie nagrodą za wysyłek podjęty przez tak wiele osób.

Zarząd i Rada Fundacji Rodzin Adopcyjnych
 2014-02-25 - Zapraszamy na Bal Charytatywny Pokoloruj Dzieciom Świat - 1 marca 2014, godz: 20:00

Firma Ence-Pence i Magda Różczka serdecznie zapraszają na bal charytatywny, z którego środki zostaną przekazane dla Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Mam nadzieję, że wszyscy się tam spotkamy. Zaproście też Waszych przyjaciół i rodziny i wszystkich sympatyków IOP.

Zaproszenie na stronie Encepence.pl

Bal Charytatywny Pokoloruj Dzieciom Świat to kontynuacja naszej akcji charytatywnej. Środki zebrane podczas balu zasilą konto Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Zapraszamy zatem bardzo serdecznie. W cenie zaproszenia zapewniamy wyśmienite dania serwowane od najlepszych kucharzy oraz wiele atrakcji :)  

Termin: 1 marca 2014
Godzina: 20.00
Miejsce: Radisson Blu Hotel Sobieski Plac Artura Zawiszy 1, Warszawa
Bal poprowadzą: Magdalena Różczka oraz Szymon Majewski
Wystąpią: Paweł Małaszyński z zespołem Cochise oraz Sonia Bohosiewicz akustycznie
Oprawa muzyczna: zespół Pięciokąt

Cena dotyczy zaproszenia dla jednej osoby.
 2014-01-30 - Zapraszamy na Festiwal Charytatywny w Józefowie


W niedzielę 2 lutego, w godzinach 12-19 zapraszamy na Festiwal Charytatywny w Józefowie na rzecz dwóch zaprzyjaźnionych fundacji: Fundacji Rodzin Adopcyjnych i Fundacji Razem w Dojrzałość

Tego dnia organizujemy zbiórkę pieniędzy oraz rzeczy dla dzieci i młodzieży pozostających pod opieką obu fundacji. Prosimy o przynoszenie rzeczy w dobrym stanie. Równocześnie animujemy czas dla wszystkich gości. Będzie ciepła, domowa atmosfera i dużo aktywności dających nam wewnętrzną pogodę. Gwarantujemy relaks, dobre jedzenie, zabawę dla dzieci i satysfakcję z pomocy młodym ludziom.

12.00-13.00: Joga Integralna z Marcinem Wężowskim
Opłata za zajęcia wedle uznania uczestników (zbiórka do puszki), cały dochód zostanie przeznaczony na Fundacje.

12.30-18.30:
Cafe Halavaja czeka na gości i jest otwarta przez całą imprezę
Menu: zupa krem ze słodkich warzyw korzenych 8zł, dhal delikatny z dynią i ryżem/kaszą 12 zł, deser: indyjska halava wegeteriańska 6zł, chai 2 zł, kawa gotowana 3 zł.

13.00-15.30: Wymienialnia

Możesz w tym czasie wymienić się z innymi bezpłatnie czymkolwiek chcesz, sprzedać swoje rzeczy lub kupić od kogoś. My przyniesiemy np. książki po angielsku i po polsku, ubrania, biżuterię, DVD filmy, CD. Część rzeczy będzie na wymianę, część do kupienia. Równolegle trwać będzie zbiórka rzeczy dla fundacji!

13.30-14.30:
Ludoteka Roszada - gry planszowe dla każdego
Opłata za zajęcia wedle uznania uczestników (zbiórka do puszki), cały dochód zostanie przeznaczony na Fundacje.

14.45-15.45:
ART Recykling z Mają Pietruszką. Artystyczne warsztaty dla dzieci i dorosłych.
Opłata za zajęcia wedle uznania uczestników (zbiórka do puszki), cały dochód zostanie przeznaczony na Fundacje.

16.00-17.00:
Koncert zespołu Healing Incantatio
Tomasz Ragaboy Osiecki (sitar, dilruba) & Adam Słupczyński (tabla) - indyjskie ragi. Wstęp: dorośli 20 zł, dzieci 10 zł, dzieci do 4 lat wstęp wolny, część dochodu przeznaczona na Fundacje.

17.15-18.15:
Wykład "Szczepić czy nie szczepić? Dylematy rodziców dotyczące szczepień ochronnych dzieci". Prowadzący: Martyna i Kuba Żaczek. Wstęp wolny!

Zapraszamy serdecznie!

PRACOWNIA MANUALNA, facebook.com/pracownia.manualna
ul. Górna 18, Józefów, pracownia.manualna@gmail.com, tel. 504 779 391

Pobierz plakat [PDF]2013-12-12 - Informacja o wykorzystaniu środków zebranych podczas zbiórki publicznej dnia 1 czerwca 2013 roku.


Na podstawie decyzji nr AO/190/2013, wydanej w dniu 20 maja 2013r, przez Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, Fundacja Rodzin Adopcyjnych przeprowadziła zbiórkę publiczną, która odbyła się w dniu 1 czerwca 2013 roku, podczas meczu futbolu amerykańskiego, w Warszawie, na terenie Stadionu Polonii, przy ul. Konwiktorskiej 6.

Suma zebranych dobrowolnych datków do zaplombowanych puszek kwestarskich oraz skarbon stacjonarnych wyniosła łącznie 1412,56 zł (słownie: jeden tysiąc czterysta dwanaście złotych, pięćdziesiąt sześć groszy).

Fundacja nie prowadziła innych form zbiórki publicznej oraz ze względu na wydatkowanie środków wyłącznie w związku z nieodpłatną działalnością OPP, była zwolniona z opłaty skarbowej.

Zgodnie z wnioskiem oraz udzielonym zezwoleniem, środki pozyskane w drodze zbiórki, mogły być przeznaczone na diagnostykę zespołu FAS u dzieci, rehabilitację dzieci z zespołem FAS oraz na pomoc rodzinom dzieci z zespołem FAS, znajdujących się pod opieką Fundacji oraz prowadzonego przez nią Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego.

Wszelkie koszty związane z organizacją zbiórki Fundacja pokryła ze środków własnych.

Zebrane środki finansowe zostały wydatkowane wyłącznie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

W sprawozdaniu częściowym z wyników zbiórki, złożonym w dniu 10 czerwca 2013 r. Fundacja zadeklarowała, iż wszystkie zebrane środki będą wydatkowane najpóźniej do 5 grudnia 2013r.

W dniu 11.12.2013 roku Fundacja złożyła ostateczne sprawozdanie z wyników zbiórki w Urzędzie Miasta St. Warszawy oraz okazała faktury dokumentujące wykorzystanie pozyskanych środków na rehabilitację dzieci z FAS. Sprawozdanie zostało przyjęte.2013-10-18 - Zaczaruj swój świat kolorami a świat dzieciaków wesprzyj autentyczną pomocą

Dzięki kampanii charytatywnej Firmy Ence Pence sprzedano już ponad 1300 bransoletek. Dziękujemy osobom, które już dokonały zakupów. Wszystkich, którzy jeszcze marzą o tych bajkowych bransoletkach, zachęcamy do składania zamówień bezpośrednio w Ence Pence.

Zaczaruj swój świat kolorami a świat dzieciaków wesprzyj autentyczną pomocą. Pamiętaj, że bransoletki, które będziesz nosić mają duszę i przynajmniej jeden uśmiech na swoim koncie.

Zobacz podstronę akcji2013-10-04 - Akcja ENCE PENCE i Fundacji Rodzin Adopcyjnych

Firma ENCE PENCE powstała z chęci stworzenia rzeczy niepowtarzalnych i pełnych dobrej energii. Chcąc pomóc dzieciom w Interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnycm w Otwocku, stworzyła specjalną kolekcję bransoletek, z których dochód zostanie przeznaczony na Fundację Rodzin Adopcyjnych.
Maluchy już mają swoje małe ENCE PENCE, jednak czekają na mamy, które otrzymają drugą bransoletkę do kompletu, ponieważ tylko w takim duecie życie nabiera kolorów. Magdalena Różczka poparła nasz projekt pomocy swoją twarzą i ogromnym zaangażowaniem. Do naszej akcji włączył się również Paweł Małaszyński, co zaowocowało powstaniem męskiej serii bransoletek dla Fundacji. Bransoletki można kupić na oficjalnej stronie www.encepence.pl  w zakładce POMAGAMY .
Zaczaruj swój świat kolorami a świat dzieciaków wesprzyj autentyczną pomocą. Pamiętaj, że bransoletki, które będziesz nosić mają duszę i przynajmniej jeden uśmiech na swoim koncie.
 

Zobacz podstronę akcji    www.encepence.pl2013-06-01 - 1 czerwca 2013 - Futbolowy Dzień Dziecka – Zbiórka Publiczna na rzecz dzieci z alkoholowym zespołem płodowym FAS!

Zapraszamy do udziału w meczu futbolu amerykańskiego (Warsaw Eagles vs Warsaw Spartans) na Stadionie Polonii. Podczas meczu liczne atrakcje dla dzieci i rodziców oraz zbiórka publiczna na rzecz dzieci z zespołem FAS.Przyjdź i pomóż nam zebrać środki na diagnostykę i rehabilitację dzieci z zespołem FAS!!!

Alkoholowy zespół płodowy (FAS, ang. Fetal Alcohol Syndrome) – jednostka chorobowa obejmująca nieprawidłowości neurobehawioralne oraz zmiany w budowie ciała i organach wewnętrznych. Nieprawidłowości te występują u dzieci, których matki spożywały alkohol w czasie ciąży. Ocenia się, że FAS występuje na świecie 1-6 na 2000 urodzeń.

Z FAS się nie wyrasta. FAS się ma przez całe życie – chociaż jego jakość jest uzależniona od uzyskanej wcześniej pomocy.
Nie określono dawki alkoholu bezpiecznej dla płodu. Wiadomo że łożysko matki nie zatrzymuje alkoholu i cała wypita przez matkę dawka, dostaje się do organizmu dziecka. Wiadomo również, że wypijanie przez matkę małych ale systematycznych dawek alkoholu, jest równie niebezpieczne dla dziecka, jak spożycie dużej dawki jednorazowo. Alkohol uszkadza mózg dziecka, powodując różnego rodzaju opóźnienia i ograniczenia w funkcjonowaniu dziecka. Może uszkodzić serce, spowodować rozszczep podniebienia. Dzieci poalkoholowe, rodzą się małe, mają niską wagę urodzeniową, a więc i małogłowie. Obserwuje się nieprawidłowości w rozwoju ruchowym dziecka, w tym również problemy z odbiorem bodźców (nadwrażliwość lub niedowrażliwość). Przy pełnoobjawowym zespole FAS, obserwuje się również charakterystyczne cechy wyglądu – cechy dymorficzne. FAS to zespół różnego rodzaju uszkodzeń. Nie ma dwojga tak samo funkcjonujących dzieci z zespołem FAS, dlatego nigdy do końca nie da się przewidzieć jak będzie przebiegał rozwój dziecka obciążonego FAS.

Pełnoobjawowy FAS stanowi zaledwie 10% wszystkich zaburzeń rozwojowych związanych z ekspozycją płodu na działanie etanolu, noszących nazwę Spektrum Alkoholowych Uszkodzeń Płodu (FASD), nazywany również nazwą Poalkoholowym Uszkodzeniem Płodu. Wyróżnia się dodatkowe kategorie:

Alkoholowy Efekt Płodowy (FAE ang. Fetal Alcohol Effect), odmiana FAS-u bez charakterystycznych fizycznych cech tego zespołu.

· Częściowy Zespół Alkoholowy Płodu (PFAS ang. Partial Fetal Alcohol Syndrome), odnoszący się do niektórych spośród fizycznych objawów FAS-u, mających związek z problemami z nauką i zachowaniem, wskazujących na uszkodzenia centralnego układu nerwowego (CUN).

· Poalkoholowy Defekt Urodzeniowy (ARBD ang. Alcohol Related Birth Defects), określający fizyczne anomalie wynikające z potwierdzonej prenatalnej ekspozycji na alkohol m.in. uszkodzenia serca, budowy szkieletu, dużej motoryki, zaburzenia widzenia i słyszenia.

· Poalkoholowe Zaburzenia Układu Nerwowego (ARND ang. Alcohol Related Neurodevelopment Disorders), opisuje zaburzenia neurologiczne związane z potwierdzonym działaniem alkoholu w okresie prenatalnym, uszkodzenia OUN.

· Poalkoholowe Środowisko dla Rozwoju Płodu (FARC ang. Fetal Alcohol Related Conditions). Wczesne rozpoznanie zespołu uszkodzeń i wielokierunkowa rehabilitacja stwarza ogromną nadzieję poprawę stanu zdrowia dzieci. Do niedawna, nie rozpoznawano zespołu FAS. Problemy dzieci przypisywano ich cechom charakteru lub obciążeniom rodzinnym.

W Interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnym prowadzonym przez Fundacje Rodzin Adopcyjnych, dzieci obciążone zespołem FAS pojawiają się często. 69,7% dzieci przebywających w IOP miała różnego rodzaju problemy rozwojowe wynikające ze stanu i uzależnień matek biologicznych (zespół odstawienny – 3,1% , zespół FAS – 9,0%, zaburzenia emocjonalne 7,9% - szczegółowe informacje w raporcie IOP „Sytuacja niemowląt pozbawionych opieki rodzicielskiej” ).

INFORMACJA O ZBIÓRCE PUBLICZNEJ
Zgodnie z decyzją numer AO/190/2013 Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, Fundacja Rodzin Adopcyjnych otrzymała zgodę na przeprowadzenie zbiórki publicznej na terenie Warszawy, w terminie 1 czerwca 2013 roku.
Środki gromadzone w ramach zbiórki publicznej zbierane będą przez wolontariuszy do skarbonek podczas meczu futbolu amerykańskiego na Stadionie Polonii, przy ul. Konwiktorskiej 6 w Warszawie.

Fundusze gromadzone w ramach zbiórki publicznej mogą być wydatkowane na: - diagnostykę zespołu FAS,
- rehabilitację dzieci z zespołem FAS,
- pomoc rodzinom dzieci z zespołem FAS.

Zobacz pliki: FRA zezwolenie na zbiórkę publiczną - strona 1, FRA zezwolenie na zbiórkę publiczną - strona 22013-04-15 - Książki od serca - Podaj dalej!

2013-03-29 - Życzenia Świąteczne

Zdrowych, pełnych radości i świątecznych Świąt Wielkiejnocy życzy: Zarząd, pracownicy oraz dzieci Fundacji Rodzin Adopcyjnych. Pobierz kartkę2013-03-28 - Nowy raport Fundacji

Zapraszmy do zapozniania się z raportem: "Sytuacja niemowląt pozbawionych opieki rodzicielskiej". Pobierz plik2013-03-18 - Podziękowania za pomoc w realizacji akcji "Dzieci Porzucone"

Zarząd Fundacji Rodzin Adopcyjnych w imieniu własnym, Rady Fundacji, wszystkich pracowników, oraz dzieci i rodzin znajdujących się pod naszą opieką, pragnie złożyć płynące z głębi serca, serdeczne podziękowania za pomoc w realizacji akcji społecznej „Dzieci Porzucone”. W tak trudnych czasach, kiedy na co dzień spotykamy się z brakiem wrażliwości na drugiego człowieka, Państwa pomoc i bezinteresowność stanowi przykład godny naśladowania. Dzięki wrażliwości, ofiarności, kreatywności i pomysłowości wszystkich Państwa udało nam się zwrócić uwagę szerokiego grona odbiorców na problem porzucanych dzieci. Serdecznie dziękujemy!!!

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Magdy Różczki, która zgodziła się zostać Ambasadorką naszej Fundacji i od lat wspiera naszą działalność. Dziękujemy również Pani Agnieszce Więdłocha oraz Beacie Sadowskiej, za promowanie idei Fundacji i obecność na konferencji prasowej.

Dziękujemy Panu Markowi Michalakowi Rzecznikowi Praw Dziecka za objęcie Honorowym Patronatem akcji „Dzieci Porzucone”.

Najserdeczniejsze podziękowania dla Pani Natalii Grad, która zgromadziła grupę niezwykle kreatywnych i oddanych sprawie fachowców bardzo różnych dziedzin. Gorąco dziękujemy firmom, które pracowały dla naszej Fundacji pro publico bono: Heart & Brain, Point of View, Graffiti Film, The Chimney Pot, Efektura, Paproch Studio, MillwordBrown, Pelargos S.A., Studio Flesz, Press Service, Post Meridian, Jaguaret, Galerii Apteka Sztuka, Dziękujemy również Marszałkowi Województwa Mazowieckiego oraz wszystkim wolontariuszom: Natalii Grad, Romanowi Grad, Kacprowi Zielińskiemu, Mai Maj, Michałowi Gościkowi, Szymonowi Świętochowskiemu, Szymonowi Gruszewskiemy, Jackowi Gumińskiemu, Agacie Stebakof, Joannie Blicharskiej, Kasi Wieder, Frodo.2013-01-10 - Przekaz proszę 1% na naszą Fundację!

Klikając w ikonę PITy 2012 można pobrać NIEODPŁATNY program do wypełnienia rocznego zeznania podatkowego Przedsiębiorstwa Informatycznego IPS (15- ta edycja). Służy on do rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych jak i ryczałtu za rok 2012. Pamiętaj o wpisaniu nr KRS Fundacji: 0000151113 lub wybraniu Fundacji Rodzin Adopcyjnych z menu.

Pozyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na utrzymanie i leczenie dzieci przebywających w Interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnym.

Pobierz program PITy 2012

 
2012-08-16 - Fundacja Medicover partnerem IOP – Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego

Fundacja Medicover przy wsparciu Grupy Medicover objęła patronatem Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP) w Otwocku, unikalną w skali kraju organizację pożytku publicznego. Placówka istnieje od 10 lat i przez cały okres swojej działalności pomogła ok. 900 niemowlętom, które dzięki szczególnej trosce oraz zaangażowaniu wielu osób znalazły rodzinę adopcyjną lub nowy dom zastępczy albo zostały oddane rodzinom biologicznym po ustaniu sytuacji kryzysowej.

Fundacja Medicover partnerem IOP – Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego

IOP nie tylko pomaga dzieciom, zapewniając to, czego najbardziej potrzebują: ciepło, troskę, własne łóżeczko, pomoc medyczną, rehabilitację, ale też znajduje im bezpieczny dom. Placówka współpracuje z ośrodkami adopcyjnymi, rodzinami adopcyjnymi, sądami, administracją samorządową i innymi instytucjami, którym los dzieci nie jest obojętny. IPO jest wyjątkowe, gdyż jako jeden z nielicznych ośrodków wykonuje pełne badania diagnostyczne, by móc ocenić stan zdrowia noworodków trafiających pod opiekę IOP. Więcej informacji na stronie Medicover2012-06-01 - W imieniu dzieci DZIĘKUJEMY !

Składamy serdeczne podziękowanie darczyńcom wspierającym remont oraz codzienną działalność Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego:

- Pani Małgorzacie Felickiej i Firmie Atut Rental za pomoc w sfinansowaniu remontu oddziału;
- Fundacji Medicover – za wykonanie i pokrycie kosztów remontu tarasu przed IOP;
- Firmie Synevo – za sponsorowanie badań ambulatoryjnych dzieci.

Dziękujemy za zrozumienie, zaufanie i hojność. Dzięki Państwa pomocy dzieci będą czekały na rodziców w pięknym i dobrze wyposażonym ośrodku. Zarząd Fundacji oraz Dyrekcja i pracownicy IOP.


2012-02-29 - Dorota Polańska, Dyrektor IPO, odbiera nagrodę "Gwiazdy Dobroczynności" przyznaną Magdzie Różczce.

Bardzo się cieszymy, z przyznania "Gwiazdy Dobroczynności" naszej przyjaciółce Magdalenie Różczce. Jest to też okazja do podziękowania Jej za serce i ogromną pomoc dla IPO. Znamy się z Magdą od trzech lat. To Ona pierwsza wyszła z inicjatywą niesienia wszechstronnej pomocy malutkim, osieroconym dzieciom - początkowo poprzez akcje charytatywne zbierania darów rzeczowych - których była organizatorką, reprezentowania IPO podczas aukcji dzieł sztuki, z których dochód był przeznaczany na prowadzenie placówki, poszukiwanie sponsorów itp.

Od początku naszej znajomości urzekała mnie skromność Magdy. Jej niezwykłe oddanie sprawie oraz wytrwałość w dążeniu do celu.
  Charytatywna Aukcja Dzieł Sztuki i Przedmiotów Unikatowych

To Magda najczęściej sama pyta w czym może pomóc lub wręcz jest inicjatorką wielu działań. To Ona zaraziła wielu swoich przyjaciół i znajomych otwarciem na drugiego człowieka, szczególnie tego najmniejszego. Mimo, że Magda nie lubi jak jej się dziękuje, pragniemy otwarcie wyrazić naszą ogromną wdzięczność za wszystko, co robi na rzecz dzieci w IPO.


2012-01-24 - Pobierz program PITy 2011, pamiętaj o fundacji

Serdecznie zachęcamy wszystkie osoby, które pragną przekazać swój 1% na naszą Fundację do skorzystania z programu PITy 2011. Program można pobrać bezpłatnie ze strony firmy IPS.
Proszę pamiętać o wyborze numeru KRS fundacji: 0000151113.

2012-01-18 - Adopcja na Mazowszu

Informacja dla rodzin oczekujących na przysposobienie dziecka, których ośrodek adopcyjny zakończył działalność z dniem
31 grudnia 2011 r. na mocy ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.


Szanowni Państwo!
Rozumiejąc niepokój Państwa spowodowany ustawowymi zmianami organizacyjnymi w zakresie funkcjonowania ośrodków adopcyjnych - uprzejmie informujemy, że Państwa problemy i sytuacje nie są nam obojętne.
Pragniemy stworzyć na Mazowszu optymalne warunki dla dalszej realizacji procedur adopcyjnych na najwyższym poziomie. Niestety nie wszystkie dotychczasowe Ośrodki mogą kontynuować swą działalność. Ta przejściowa sytuacją jest trudna dla wszystkich nas, szczególnie dla Państwa i tych Ośrodków.  Dlatego też prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość oraz nie poddawanie się złym emocjom.

Informujemy, iż:
1.  Dokumentacja Państwa z ośrodków adopcyjno-opiekuńczych na Mazowszu, które nie mogą obecnie prowadzić adopcji, zostaje przekazana do Wojewódzkiego Ośrodka Adopcyjnego w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 75. Obowiązek przekazania spoczywa na podmiocie dotychczas prowadzącym procedurę – ustawowy termin przekazania dokumentacji - do 15 stycznia 2012 r.
2. Zostaną Państwo również  indywidualnie poinformowani o kontynuacji procedury adopcyjnej i w uzgodnieniu z Państwem sprawę prowadzić będzie ten Ośrodek - bez Państwa wiedzy i zgody dokumenty nie będą podlegały dalszemu przekazaniu.

Prosimy już teraz zasięgać  informacji bezpośrednio w Wojewódzkim Ośrodku Adopcyjnym w Warszawie, Dyr. Pani Bożena Sawicka (tel. 22, 622 03 70 do 72) a także u pracowników Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.
Pozostajemy do Państwa dyspozycji.
Zapewniamy, że  dołożymy wszelkich starań by procedury adopcyjne na Mazowszu przebiegały sprawnie i realizowane były w sposób  profesjonalny.

W imieniu Dyrekcji
Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej
Lidia Ułanowska Z-ca Dyrektora


2011-11-25 - Nagroda Róża Gali 2011 dla Pani Anny Dereszowskiej

Pani Anna Dereszowska została nagrodzona statuetką Róża Gali 2011 w kategorii specjalnej oraz otrzymała czek wartości 10 tysięcy złotych od Zespołu Marki Palette Firmy Henkel Polska, z przeznaczeniem na dowolny cel charytatywny. Pani Ania zdecydowała się przekazać te pieniądze naszej Fundacji. Będą one wykorzystane na remont oddziału preadopcyjnego. Pani Aniu serdecznie dziękujemy za pamięć i wsparcie. Dzięki swojej popularności otwiera Pani drzwi, które dla wielu są nie do otwarcia.

Obejrzyj przebieg ceremonii wręczenia nagrody

2011-10-01 - Zakup charytatywnych kart świątecznych - Boże Narodzenie 2011

Personalizowane karty świąteczne - pomocą dla osieroconych dzieci.

Zapraszamy do zakupu kart Firmy Cartalia, które są pięknie zaprojektowane, a ich ceny nie odbiegają od cen rynkowych.
We wnętrzu każdej karty zostanie umieszczona informacja: „Wysyłając te życzenia wsparliśmy Fundację Rodzin Adopcyjnych” (maleńkim drukiem).

Dowiedz się więcej    Obejrzyj katalog kart (PDF)
  Charytatywna Aukcja Dzieł Sztuki i Przedmiotów Unikatowych


2011-05-31 - Aukcja dzieł sztuki

W dniu 15 czerwca, w czasie Letniej Gali Business Center Club odbyła się nasza trzecia Charytatywna Aukcja Dzieł Sztuki i Przedmiotów Unikatowych. Tym razem uświetnił ją podarunek Pani Prezydentowej Anny Komorowskiej, która przekazała na aukcję srebrną broszkę z bursztynem. Wśród artystów, którzy przekazali na aukcję swoje prace, znaleźli się m.in. Artur Chaciej, Franciszek Maśluszczak, Maria Surawska. Aukcję rozpoczęła wspierająca Fundację, Magdalena Różczka.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim osobom, które przeznaczyły przedmioty na Aukcję oraz tym, którzy je kupili. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na utrzymanie i leczenie dzieci w Interwencyjnej Placówce Opiekuńczej w Otwocku.

Fotografia nr 1  |  Fotografia nr 2   Fotografia nr 3   Fotografia nr 4
  Serdecznie pozdrawiam dziękując za wsparcie leczenia dzieci. Anna Komorowska


2011-05-31 - Aukcja dzieł sztuki

Fundacja Rodzin Adopcyjnych po raz kolejny organizuje Charytatywną Aukcję Dzieł Sztuki i Przedmiotów Unikatowych w czasie najbliższej Gali Business Centre Club. Odbędzie się ona w Zamku Królewskim, w Warszawie, w dniu 15 czerwca. Ogromnym zaszczytem jest dla Fundacji podarunek Pani Prezydentowej Anny Komorowskiej, która przekazała na aukcję srebrną broszkę z bursztynem. Pani Prezydentowa razem z Panią Henryką Krzywonos objęły honorowym patronatem akcję społeczną Adopcja po polsku. Pozyskane podczas aukcji środki zostaną przeznaczone na utrzymanie i leczenie dzieci w naszej Interwencyjnej Placówce Opiekuńczej w Otwocku. Aukcję rozpocznie wspierająca Fundację - Magdalena Różczka.

2011-02-01 - Kampania 1%

Od początku lutego rusza kampania 1% - której efekt finansowy będzie przeznaczony dla Interwencyjnej Placówki Opiekuńczej. Jest to mieszkanie dla noworodków i niemowląt porzuconych przez rodziców bądź odbieranych im z powodu rażących zaniedbań, które często stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia dzieci. IPO zapewnia całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską, leczenie, rehabilitację, pomoc w uregulowaniu sytuacji prawnej.

Kampania porusza temat dzieci, które mają najmniejszą szansę na adopcję. Najmniejszą, bo mało kto ma odwagę i tyle wiary we własne siły, by zaadoptować dziecko z FAS - czyli tzw. zespołem alkoholowym płodu, dziecko, które w swoim króciutkim życiu zdążyło już przejść choroby weneryczne, trafić do szpitala z pękniętą czaszką spowodowaną pobiciem, dziecko z HIV. Choroby, pobyty w szpitalach tworzą życiorysy tych dzieci. I właśnie CV pokazujemy w kampanii. CV, które dla potencjalnych rodziców adopcyjnych jest często przeszkodą nie do przejścia. 1% podatku, do którego oddania zachęcamy w kampanii ma służyć diagnostyce, leczeniu i rehabilitacji podopiecznych Fundacji, by choć trochę "wyprostować" ich życiorysy, tym samym zwiększając szansę na adopcję.

By pokazać ludziom, że mają narzędzie do napisania lepszej, może nawet szczęśliwej przyszłości tych dzieci. Autorem kampanii jest Agrncja TBWA - Malina Wieczorek, Michał Sadowski i Natalia Gościniak. Obejmuje ona spot telewizyjny, kinowy, radiowy, prasę, outdoor (AMS) i działania w internecie. Kampanię wspiera Magdalena Różczka. Media pozyskuje TBWA| oraz dom mediowy Innovations. Kampania przewidziana jest do końca kwietnia.

Zobacz spot TV

2011-01-22 - Aukcja dzieł sztuki

22 stycznia podczas Gali Business Centre Club odbyła się aukcja charytatywna na rzecz Fundacji Rodzin Adopcyjnych.
Dziękujemy darczyńcom i sponsorom.


Zdjęcia: Kacper Nurzyński  |  Filmowka.tv2011-01-12 - Aukcja dzieł sztuki

22 stycznia podczas Zimowej Gali Business Centre Club w atelier Teatru Wielkiego, tuż po koncercie i wręczaniu nagród uczestnikom Gali, nasza Fundacja organizuje aukcję dzieł sztuki oraz przedmiotów unikatowych.

Zebrane środki finansowe, przeznaczone zostaną na potrzeby dzieci przebywających w IPO.

Liczymy na duże zainteresowanie aukcją!!!2010-10-06 - Projekt "DZIECKO W RODZINIE"

W ramach konkursu ogłoszonego przez Wojewodę Mazowieckiego, Fundacja realizuje obecnie projekt pt: "DZIECKO W RODZINIE - poradnictwo i wsparcie dla rodzicielstwa zastępczego, reintegracja rodzin biologicznych, organizacja zajęć dla dzieci i opiekunów".
W sierpniu odbyła się pierwsza jego część - wyjazd terapeutyczny dla rodzin biologicznych zagrożonych odebraniem dzieci . Udział wzięło 16 rodziców i 29 dzieci (w wieku od kilku miesięcy do 17 lat). W trakcie wyjazdu rodzice uczestniczyli w warsztatach wychowawczych, mających na celu przygotowanie rodziców do zmian, by zbudować mocne więzi rodzinne, oparte na odpowiedzialności i bezpieczeństwie. Rodzice uczestniczyli w codziennych warsztatach, korzystali z indywidualnych spotkań z psychologiem i terapeutą. W trakcie wyjazdu wyłoniło się 10 rodzin do dalszej pracy terapeutycznej i szkoleniowej  |  Zobacz zdjęcia.

Kolejne dwie części projektu nadal trwają, należą do nich:

I. Grupy wsparcia dla rodzin zastępczych organizowane we współpracy z Mazowiecką Fundacją Rodzin Zastępczych oraz Fundacją Przyjaciółka

Spotkania grupy wsparcia dla opiekunów zastępczych oraz zajęcia/zabawy dla dzieci są prowadzone w salach przy ul. Wiejskiej 19 (siedziba Edipresse) od godziny 16.00.

Terminy najbliższych spotkań:
02.10.2010  |   20.11.2010  |   04.12.2010  |   29.01.2011  |   05.03.2011

A.
Dla dzieci  w wieku 7 - 10 lat przewidziane są zajęcia (6 spotkań) prowadzone przez psychologów. Zajęcia organizuje psycholog - wolontariuszka Fundacji "Przyjaciółka".

Zawartość modułów zajęć w zarysie:
1. Zajęcia integracyjne, których celem jest ustalenie "mini-kontraktu" i zapoznanie się oraz zbudowanie bezpiecznego środowiska do dalszej pracy.
2. Kreatywność - moduł poświęcony twórczej i kreatywnej stronie dziecka. Poszukiwanie swoich mocnych stron.
3. Dziecko w świecie - nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami. Moduł poświęcony umiejętnościom społecznym.
4. Kiedy się gniewam - moduł poświęcony wyrażaniu negatywnych emocji, radzenie sobie z agresją.
5. Praca z ciałem - moduł poświęcony pracy z ciałem, poszerzaniu świadomości ciała, pobudzaniu zmysłów.
6. Zamknięcie i podsumowanie - struktury kończące cykl.

B.
Dla pozostałych dzieci będą prowadzone zajęcia i zabawy.

C.
Grupy wsparcia będą zawierać część szkoleniową, ale czas na wymianę doświadczeń i dzielenie sie swoimi sprawami oczywiście pozostanie. 
je Proszę o pilne zgłoszenia chętnych do udziału  w warsztatach. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

Po bardziej szczegółowe informacje można telefonować pod nr: 516.099.0362010-06-26 - Charytatywna aukcja dzieł sztuki i przedmiotów unikatowych Fundacji Rodzin Adopcyjnych

26 czerwca 2010 roku, podczas letniej Gali Business Center Club , odbyła się charytatywna aukcja dzieł sztuki i przedmiotów unikatowych, z której dochód przeznaczony został na pomoc dla Fundacji Rodzin Adopcyjnych. Zgromadzone obrazy cieszyły się dużym zainteresowaniem i ich znakomita większość została sprzedana. Zlicytowane zostało również, przekazane przez Prezesa BCC Marka Goliszewskiego, pudełko do cygar - z cygarem i własnoręczną dedykacją darczyńcy. Fundacja zebrała prawie 20 tys. złotych, które przeznaczymy na utrzymanie i leczenie dzieci w Interwencyjnej Placówce Opiekuńczej w Otwocku. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które dokonały zakupu, a także prowadzącym aukcję - Pani Bożennie Ulatowskiej oraz Panu Janowi Juchniewiczowi. Dziękujemy również Pani Magdalenie Różdżce, która zachęcała gości Gali do wzięcia udziału w aukcji, sama dokonała zakupu, a następnie przekazała swój obraz do ponownej licytacji. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !

Obejrzyj film (PRODUKCJA: Tomek Gładki  www.filmowka.tv)


2010-06-12 - Piknik Rodzinny!!!

Fundacja Rodzin Adopcyjnych oraz Katolicki Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy w Warszawie serdecznie zaprasza rodziny adopcyjne oraz zastępcze na Piknik Rodzinny zorganizowany z okazji obchodów Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Piknik odbędzie się w Piaskach Duchownych, w dniu 12 czerwca (sobota), w godzinach 12-16. Będzie to okazja do wspólnej zabawy i odpoczynku. Chcielibyśmy stworzyć miłą atmosferę oraz zapewnić niewielki poczęstunek i liczne atrakcje dla dzieci. Prosimy o pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Najbardziej potrzebne są fanty i nagrody dla dzieci.

Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego (zgłoszenie do FRA) lub telefonicznie (tel. kom. 603-945-154 - Izabela Ratyńska pracownik Fundacji Rodzin Adopcyjnych). Przydadzą się stoły i foteliki turystyczne, kocyki a także kosze piknikowe ze słodyczami, owocami i napojami. Pamiętajmy o parasolach (przeciwdeszczowych i przeciwsłonecznych).

Potwierdzenie udziału
  |  O miejscu - Gdzie będziemy się bawić  |  Mapa dojazdu


Informacja prasowa 2009-06-29
Fundacja Rodzin Adopcyjnych współpracuje z Koalicją na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej

Celem Koalicji na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej jest między innymi zmniejszenie liczby dzieci umieszczanych w placówkach opiekuńczo - wychowawczych oraz wspieranie i dążenie do stworzenia pozytywnego obrazu rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka. To cele, które obecnie stały się nie lada wyzwaniem. Wielu opiekunów zastępczych czuje się zawiedzionych nadziejami, które zostały rozbudzone w ostatnich latach.
Pobierz cały tekst

Polityka 2009-05-09
Sędziowe od życia - RAPORT
Część 1, Część 2, Część 3, Część 4, Część 5


Przekrój 2009-04-30

Dwie strony okna życia
Część 1, Część 2


Dziennik

Dzieci czekają na adopcje, sądy mogą je przyśpieszyć
Część 1, Część 2


2009-04-07
Warszawa: ,,Dzieciństwo bez rodziców boli" - dyskusja o problemach adopcji w Polsce


Opieszałość sądów rodzinnych prowadząca do przedłużonego pobytu dzieci w placówkach zamiast w rodzinach, trudności z przechodzeniem z systemu domów dziecka na system rodzin zastępczych oraz brak odpowiedniego wsparcia dla dysfunkcyjnych rodzin biologicznych i potrzebujących pomocy rodzin przysposabiających - to główne problemy związane z adopcją w Polsce. O sposobach ich rozwiązywania dyskutowali eksperci podczas spotkania ,,Dzieciństwo bez rodziców boli", które odbyło się dziś, 7 kwietnia, w Warszawie. Pobierz cały tekst
Przeczytaj także: list Sławomira Piechoty.
 
W jaki sposób możesz nam pomóc?
 
  Najprostszą formą pomocy jest wsparcie finansowe. Bardzo prosimy nawet o niewielkie datki na rzecz dzieci. Więcej
 
  Ogromnie liczymy, że przekażą Państwo 1 procent swojego podatku. Przekazując tak niewiele, można uratować życie dziecka. Więcej o akcji 1 procent
 
  Kim są wolontariusze? Czym się zajmują? Dlaczego to robią? To pytania, które często nasuwają nam się na myśl. Jak zostać wolonatiuszem fundacji
 
Nazwa banku i numer konta bankowego: Bank Millennium S.A. PL 10 1160 2202 0000 0000 6084 1643
Nr SWIFT: BIGBPLPW

Kontakt bezpośredni: Wojciech Pytel (Prezes Zarządu) - 601 200 324 (sprawy prawne), Izabella Ratyńska (Dyrektor Biura Fundacji, psycholog) – 603 771 400 (kontakt dla rodzin, grupy wsparcia, kontakt dla mediów), Wojciech Sperkowski (Rada Fundacji) - 601 243 753 (firmy), Agata Paczuska (Pracownik Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego) – (22) 779 48 38 (wolontariat – czwartki 10-17), Kinga Błaszczyk (Administracja) – 506 380 574 (dary rzeczowe, darczyńcy).

Zobacz nasz profil na Facebook'u
  Fundacja Rodzin Adopcyjnych
ul. Nowogrodzka 49, IIIp.
00-695 Warszawa,
tel./fax: (022) 522 84 16, 603 771 400,
fundacja@adopcja.org.pl