Aktualności
 
Władze fundacji
Historia fundacji
Statut
Sprawozdania
Partnerzy Fundacji
 
Co dzieje się w Fundacji?

2018-03-21 - PROGRAM EDUKACYJNO-WYPOCZYNKOWY JAŚ I MAŁGOSIA

Serdecznie zapraszamy do trzeciej już edycji naszego programu JAŚ I MAŁGOSIA, który obejmie dzieci z rodzin adopcyjnych, zastępczych oraz biologicznych, przeżywających kryzys. Umożliwiamy dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dla dzieci, które inaczej nie miałyby takiej szansy.

Formularz i regulamin: http://www.adopcja.org.pl/nasze_programy_3.php.

Czas nagli – termin składania wniosków – do 15 kwietnia !!!!
W razie pytań, proszę o kontakt telefoniczny – Iza Ratyńska: 6037714002018-02-27 - Podziękowania dla Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego

Serdecznie dziękujemy Gdańskiemu Wydawnictwu Psychologicznemu za podarowanie naszej Fundacji wielu wartościowych książek. Są to cenne pozycje o wychowaniu i pielęgnacji dzieci oraz poradniki wychowawcze dla rodziców. Będziemy je udostępniać rodzicom adopcyjnym i zastępczym uczestniczącym w naszych grupach wsparcia. To dla nas bardzo wartościowy i potrzebny dar. DZIĘKUJEMY !!!2018-02-10 - Generalny remony IOP

W lutym 2018 roku odbyło się uroczyste otwarcie Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego po generalnym remoncie. Nowiutkie, bardzo nowoczesne, pięknie wyposażone biało-błękitne pokoiki stały się ponownie domem dla czekających na rodzinę noworodków i niemowląt. Serdecznie dziękujemy koordynatorowi i głównemu sponsorowi, wartej ponad 400 tys. złotych modernizacji - FUNDACJI MEDICOVER. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim zaangażowanym firmom i osobom prywatnym. Ten remont jest efektem pracy i zaangażowania kilkudziesięciu osób o wielkich sercach.

https://linia.com.pl/2018/02/13/prawie-jak-w-domu/

Zapraszamy do obejrzenia filmu:

2017-12-06 - Ruszyła grudniowa akcja, w której Wszyscy użytkownicy GdziePoLek.pl mogą wesprzeć Dzieci z naszego IOP w Otwocku. Do każdej grudniowej rezerwacji w aptece dołożone zostanie 5% jej wartości i przekazane maluszkom z Ośrodka Preadopcyjnego.

Akcja będzie trwać do końca grudnia 2017.Każdy użytkownik, który wykona rezerwację internetową produktu w aptece za pomocą GdziePoLek.pl, a następnie odbierze ją w aptece, zwiększa kwotę, którą finalnie przekażemy Fundacji.

Wykonanie rezerwacji produktu jest proste. Wystarczy, że:

 • Wyszukasz preparat na stronie GdziePoLek.pl
 • Wybierzesz aptekę w dogodnej dla siebie lokalizacji
 • Klikniesz w przycisk "Zarezerwuj internetowo"
 • Uzupełnisz dane potrzebne przy rezewacji
 • Odbierzesz preparat w aptece

https://www.gdziepolek.pl/blog/pomagamy-maluchom-z-osrodka-preadopcyjnego

2017-11-29 - Dwudziestolecie Fundacji

Kochani, wczoraj wieczorem w Hotelu Holiday Inn w Józefowie odbyła się uroczysta Gala z okazji 20-lecia działalności naszej Fundacji. Przybyło ponad 130 osób - Pracowników, Wolontariuszy i Darczyńców. Wspominaliśmy powołanie Fundacji przez Rodziny Adopcyjne, cieszyliśmy się osiągnięciami (prawie 1300 dzieci powierzonych rodzinom) i snuliśmy plany na przyszłość. Zostaliśmy odznaczeni przez Marszałka Województwa Mazowieckiego prestiżowym Medalem PRO MASOVIA.

Otrzymaliśmy listy gratulacyjne od wielu Instytucji i Organizacji. Załącznik 1, Załącznik 2

Serdecznie dziękujemy Wszystkim gościom za wspólnie spędzony czas i miłe słowa.


2017-10-30 - PROŚBA O POMOC DLA KASI

Wiele piszemy o maleńkich dzieciach, które pozostawione przez rodziców czekają na nowych – adopcyjnych. Ich historie nas wzruszają, jesteśmy chętni do przekazywania darów rzeczowych. Dzisiaj prosimy o wsparcie i udostępnianie prośby DOROSŁEGO ADOPTOWANEGO dziecka, które nie poradzi sobie bez naszej pomocy. Klikając w poniższy link możecie przeczytać historię dziewczynki, która boryka się z kłopotami zdrowotnymi z powodu picia alkoholu przez Jej mamę, w czasie ciąży. Jej rodzice adopcyjni - Katarzyna i Krzysztof Liszczowie poruszyli niebo i ziemię, by pomóc Kasi godnie żyć. M.in. dzięki Nim wielu rodziców adopcyjnych i zastępczych
wie dziś co to jest FASD – jak diagnozować i jak terapeutyzować przyjęte dzieci. Wychowali ich czworo.W wielu rodzinach adopcyjnych dzieci chore będą potrzebowały wsparcia do końca swego życia. Próbujemy je usamodzielniać, ale nie możemy przestać im pomagać - to jedna z prawd o adopcji.
Prosimy POMÓŻCIE I UDOSTĘPNIAJCIE!!!

https://www.siepomaga.pl/kasialisz

Można także wysłać SMS pod numer: 72365 o treści: S6817


2017-10-24 - Zapraszamy na kolejne szkolenie FASady w listopadzie!

Zapraszamy Opiekunów dzieci po prenatalnej ekspozycji na alkohol, przebywających w pieczy zastępczej, na warsztaty pod hasłem: WIEM, ROZUMIEM, POMAGAM. Termin: 7 listopada 2017r., godz.: 9.00-14.00 Szkolenie bezpłatne. Program jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy. Więcej informacji


2017-10-05 - Kart Świąteczne

Serdecznie zachęcamy do udziału w naszej corocznej Akcji Dobroczynne Karty Świąteczne, realizowanej wspólnie z Firmą Kartalia. Kupując te piękne karty (zarówno osoby prywatne, jak i firmy), wspieracie Państwo naszą Fundację. Taka informacja jest wydrukowana na każdej karcie. W dobie mediów elektronicznych warto wyróżnić się wysyłając papierową kartę świąteczną.

2017-08-18 - Kolejne, wrześniowe warsztaty FASady pod hasłem: WIEM, ROZUMIEM, POMAGAM

Zapraszamy na kolejny moduł programu szkoleniowo-warsztatowego WIEM, ROZUMIEM, POMAGAM adresowanego do opiekunów dzieci po prenatalnej ekspozycji na alkohol Szkolenie bezpłatne. Program jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

Termin: 15 września 2017r., godz.: 9.00-15.30
Miejsce: Warszawa, ul. Romera 4B, I piętro
Cel warsztatów: wzmocnienie kompetencji Opiekunów dzieci z FASD.
Uczestnicy: zawodowe rodziny zastępcze i osoby prowadzące placówki rodzinne.

Więcej informacji na stronie: www.fasada.waw.pl


2017-08-08 - Nasza Fundacja objęła patronatem wydanie powieści pt.; „Tato!” Lidii Czyż

Przedstawia ona trudne powojenne czasy. Wysiedlenia, ucieczki, rozbite rodziny. Prześladowanie Kościoła. Autorka w plastyczny i komunikatywny sposób odkrywa przed czytelnikiem autentyczną historię mężczyzny, który jako pięćdziesięciolatek dowiaduje się, że wiele faktów z jego życia jest mistyfikacją. Był adoptowany jako małe dziecko, ale o tym nie wiedział.

Pokolenie naszych rodziców i dziadków całkowicie ukrywało fakt adopcji, zarówno przed dzieckiem, jak i przed otoczeniem. Wierzono, że zatajanie prawdy pozwoli dziecku na pełną identyfikację z nową rodziną i uchroni przed negatywnymi komentarzami ze strony obcych. Informacja, że rodzina biologiczna nie mogła podjąć się wycho¬wania swojego dziecka jest przykra i raniąca, ale właśnie w cierpieniu i trudnych momentach dochodzenia do tożsamości dziecko powinno mieć wsparcie tych, którzy je kochają. Powinno mieć możliwość prze-pracowania tych treści z zaufaną osobą. To, czego potrzebują dzieci, to możliwość rozmowy o swoich najtrudniejszych emocjach, odkrycia całej prawdy i towarzyszenia w przeżywaniu straty.

Książka do nabycia na www.warto.com.pl2017-07-26 - Wolontariat - Ważne!

W ostatnich dniach ukazały się w Internecie publikacje o tym, że nasz ośrodek poszukuje wolontariuszy. Jest nam niezwykle miło, że tak wiele osób próbuje odpowiedzieć na ten apel, jednakże informacje tam przedstawione nie są aktualne.

W maju, w Aleteia Polska ukazał się artykuł, dzięki któremu zgłosiło się tak wielu wolontariuszy, że na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie podjąć współpracy z większą liczbą osób. Jeśli ta sytuacja ulegnie zmianie, to poinformujemy o tym na naszej stronie www oraz FB. Przepraszamy wszystkich za powstałe niedogodności, ale nikt nie konsultował z nami treści artykułów i nie mamy wpływu na treści tam zawarte. Jednocześnie chcemy podkreślić, że jesteśmy niezwykle wdzięczni za to, że los naszych maluszków nie jest Wam obojętny. Jeśli ktoś chce wesprzeć nasz ośrodek, to wsparcie, którego najbardziej nam obecnie potrzeba, to pomoc finansowa. Leczenie i rehabilitacja naszych podopiecznych są niezwykle kosztowne.

Dane do przelewów:
Fundacja Rodzin Adopcyjnych ul. Nowogrodzka 49 00-695 Warszawa,
Bank Millennium S.A. PL 10 1160 2202 0000 0000 6084 1643 Nr SWIFT: BIGBPLPW2017-06-01 - Kolejne warsztaty FASady pod hasłem: WIEM, ROZUMIEM, POMAGAM

Zapraszamy na kolejny moduł programu szkoleniowo-warsztatowego WIEM, ROZUMIEM, POMAGAM adresowanego do opiekunów dzieci po prenatalnej ekspozycji na alkohol (rodzinna piecza zastępcza). Szkolenie bezpłatne. Program jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

Termin: 23 czerwca 2017r., godz.: 9.00-15.30
Miejsce: Warszawa, ul. Romera 4B, I piętro
Cel warsztatów: wzmocnienie kompetencji Opiekunów dzieci z FASD.
Uczestnicy: zawodowe rodziny zastępcze i osoby prowadzące placówki rodzinne.

Więcej informacji na stronie: www.fasada.waw.pl


2017-05-12 - Warsztaty FASady pod hasłem: WIEM, ROZUMIEM, POMAGAM

Zespół prowadzonego przez Fundację Rodzin Adopcyjnych Punktu Diagnostyczno-Konsultacyjnego "FASada" zaprasza opiekunów dzieci po prenatalnej ekspozycji na alkohol, przebywających w pieczy zastępczej, na warsztaty pod hasłem: "WIEM, ROZUMIEM, POMAGAM".

Szkolenie jest bezpłatne. Program jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy. Termin: 19 maja 2017r., godz.: 9.00-15.00. Miejsce: Warszawa, ul. Romera 4B, I piętro. Cel warsztatów: wzmocnienie kompetencji Opiekunów dzieci z FASD. Uczestnicy: zawodowe rodziny zastępcze i osoby prowadzące placówki rodzinne. Obowiązują zapisy.

Więcej informacji na stronie: www.fasada.waw.pl


2017-04-24 - Wsparcie Fundacji Rodzin Adopcyjnych

Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Nazaret, założone przez mieszkańców Otwocka, przekazało 50 tys. złotych naszej Fundacji, z przeznaczeniem na remont Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego właśnie w  Otwocku. Serdecznie dziękujemy Pani Prezes - Monice Szczygielskiej i wszystkim osobom, z których wpłat uzbierała się ta suma.

Poprawimy komfort mieszkania dla noworodków i niemowląt czekających na rodzinę.


2017-04-24 - KSIĄŻECZKA DLA DZIECKA

Z radością informujemy, iż rusza III edycja akcji „Książeczka dla Dziecka”, składająca się z dwóch etapów:

1. ZBIÓRKA

W dniach od 20.04 do 19.05 będziemy zbierać książeczki – literatura dziecięca, młodzieżowa, książeczki edukacyjne, albumy, bajki, baśnie, opowiadania itp. (nowe oraz używane w stanie co najmniej dobrym).
Książeczki zbierane będą przez osoby prywatne, placówki oświatowe i edukacyjne, lokalne przedsiębiorstwa itp.

Miejsca zbiórek:

 1. ICSiR ul. Długa 44 Józefów (pon.-ndz. 6:00-22:00);
 2. Żłobek i Przedszkole Niepubliczne Przyjaciel ul. Poezji 19 W-wa Falenica (pon.-pt. 7:00-17:00);
 3. Przedszkole Szczęśliwych Dzieci w Józefowie ul. Mickiewicza 35 Józefów (pon.-pt. 7:00-17:00);
 4. Patkowe Przedszkole ul. Ostrowska 2 Otwock-Świder (pon.-pt. 7:00-17:00);
 5. Biuro Fundacji Rodzin Adopcyjnych ul. Nowogrodzka 49, III piętro Warszawa (603 771 400);
 6. Księgarnia Baja Book ul. Andriollego 16 Otwock (pon.-pt. 10:00-18:00).
 7. Wszystkich chcących zorganizować taką zbiórkę serdecznie zapraszamy do współpracy oraz kontaktu ;)

2. KIERMASZE

Książeczki będzie można nabyć jak zwykle za „co łaska”, wrzucając datki do puszek. W tym roku odbędą się minimum 3 kiermasze:
 • 27 maja „Książeczka dla Dziecka – 55 urodziny Józefowa” - Piknik urodzinowy Holiday Inn Warszawa Józefów i Miasta Józefowa na terenie hotelu Holiday Inn w Józefowie;
 • 3 czerwca „Książeczka dla Dziecka – na Dzień Dziecka” – 03.06 ICSiR (Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji) ul. Długa 44 Józefów;
 • 11 czerwca „Książeczka dla Dziecka – Otwarte Ogrody” – podczas finału festiwalu Otwartych Ogrodów w Józefowie na Skwerze Jana Pawła II w Józefowie;
Także Kochani - pełna mobilizacja !!! Zbieramy, sprzedajemy i POMAGAMY MALUSZKOM !!! ;)

Szczegółowe informacje:
Kinga Błaszczyk (506-380- 574),
Paulina Stepków (500-313- 033),
Iza Ratyńska (603-771-400).


2017-03-31 - WARSZTATY FASady pod hasłem: WIEM, ROZUMIEM, POMAGAM

Zespół PDK FASada zaprasza Opiekunów dzieci po prenatalnej ekspozycji na alkohol, przebywających w pieczy zastępczej, na warsztaty pod hasłem: WIEM, ROZUMIEM, POMAGAM. Szkolenie bezpłatne.
Program jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.
Więcej informacji


2017-03-31 - FASada zaprasza do udziału w grupie wsparcia

Zapraszamy rodziny zastępcze i prowadzących placówki rodzinne do udziału w grupie wsparcia dla opiekunów zastępczych dzieci po prenatalnej ekspozycji na alkohol.
Więcej informacji


2017-03-18 - CHARYTATYWNY MARATON FITNESS


Kochani! Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w charytatywnym maratonie fitness, który odbędzie się 2 kwietnia o godz. 16:00. Całkowity dochód z wydarzenia będzie przeznaczony na rehabilitację i diagnostykę maluszków z IOP! ;)

Za stronę sportową wydarzenia odpowiada fantastyczna instruktorka fitness o olbrzymim sercu-Żaneta Kornatowska. Cegiełka za wstęp to 20 zł, zapisy możliwe są w kasie ICSIR.

Wydarzeniu dodatkowo towarzyszyć będzie wiele atrakcji m.in. kawiarenka, hot-dogi, kącik dla najmłodszych, malowanie buziek, plecenie warkoczyków, warsztaty z robienia ozdób wielkanocnych i wiele innych. Z wszystkiego będzie można korzystać za symboliczne "co łaska" do puszek.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa! Tam po prostu TRZEBA być! :) Do zobaczenia!2017-03-01 - Odpowiedzialne rodzicielstwo a adopcja – nasze wybory

W styczniu 2017 roku w Wyższej Szkole Przymierza Rodzin odbyło się Konwersatorium pt.: „Odpowiedzialne rodzicielstwo a adopcja – nasze wybory.”.

Gośćmi byli Monika Redziak - zastępca dyrektora Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego oraz Magdalena Modlibowska - prezes Fundacji Wsparcia Rodzin „Po Adopcji” z Mężem – Marcinem Hoszwa. Rozmawiali o adopcji z dwóch perspektyw – rodziców adopcyjnych i osoby wspierającej małżeństwo w procesie przysposobienia.

Pobierz treść konwersatorium2017-02-17 - Czas zeznań podatkowych

Rozpoczął się czas składania zeznań podatkowych. Zachęcamy do przekazania nam 1% podatku, a tym samym wsparcia naszego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Potrzeby są ogromne, to pomoc dla noworodków i niemowląt czekających na rodzinę.

Wystarczy wpisać nasz nr KRS: 0000151113 w swoim zeznaniu podatkowym.

Zachęcamy również do udostępniania postu znajomym – potrzeba dotrzeć do jak największej liczby osób !!!2017-01-12 - Podziękowania


Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom akcji NIEBĄDŹ SKNERA, KUP PAMPERA. Mamy duży zapas pieluszek i kosmetyków oraz ubranek dla dzieci z IOP. Jesteście wspaniali, wrażliwi i hojni !!!
Zobacz starsze wiadomości

 
W jaki sposób możesz nam pomóc?
 
  Najprostszą formą pomocy jest wsparcie finansowe. Bardzo prosimy nawet o niewielkie datki na rzecz dzieci. Więcej
 
  Ogromnie liczymy, że przekażą Państwo 1 procent swojego podatku. Przekazując tak niewiele, można uratować życie dziecka. Więcej o akcji 1 procent
 
  Kim są wolontariusze? Czym się zajmują? Dlaczego to robią? To pytania, które często nasuwają nam się na myśl. Jak zostać wolonatiuszem fundacji
 
Nazwa banku i numer konta bankowego: Bank Millennium S.A. PL 10 1160 2202 0000 0000 6084 1643
Nr SWIFT: BIGBPLPW

Kontakt bezpośredni: Wojciech Pytel (Prezes Zarządu) - 601 200 324 (sprawy prawne), Izabella Ratyńska (Dyrektor Biura Fundacji, psycholog) – 603 771 400 (kontakt dla rodzin, grupy wsparcia, kontakt dla mediów), Wojciech Sperkowski (Rada Fundacji) - 601 243 753 (firmy), Agata Paczuska (Pracownik Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego) – (22) 779 48 38 (wolontariat – czwartki 10-17), Kinga Błaszczyk (Administracja) – 506 380 574 (dary rzeczowe, darczyńcy).

Zobacz nasz profil na Facebook'u
  Fundacja Rodzin Adopcyjnych
ul. Nowogrodzka 49, IIIp.
00-695 Warszawa,
tel./fax: (022) 522 84 16, 603 771 400,
fundacja@adopcja.org.pl